PAŹDZIERNIK 2023
CYKL OGÓLNOPOLSKICH KONFERENCJI EDUTRENDY

Cykl ogólnopokolskiej konferencji EduTrendy’23 skierowanej do dyrektorów szkół i nauczycieli, przedstawicieli samorządów i powiatów, kierowników administracyjnych i gospodarczych, a także konsultantów cyfrowych dobiegł końca.

Dziękujemy wszystkim za udział i wspólną wymianę poglądów. To był wspaniały czas!

Najlepsi specjaliści w dziedzinie edukacji, podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem na temat: rozwoju umiejętności cyfrowych, oceny pracy dyrektora czy aktywizujących metod nauczania.

Zachęcamy do pobierania prezentacji eksperckich i dzieleniem się nimi z innymi.

Ogólnopolski cykl konferencji EduTrendy
Wykład na konferencji edukacyjnej

Materiały pokonferencyjne

Kliknij i pobierz interesującą Cię prezentację

Szkoła rozwoju

POBIERZ PREZENTACJĘ

Pierwszy w Polsce bezpłatny serwis Arteterapeutyczny przeznaczony dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W serwisie nagrania bajek i opowiadań, ścieżki muzyczne, poradnik metodyczny, fiszki z poradami, teksty w j.polskim i j.angielskim. https://cultureofmind.pl/

Mariola Fik prelegent na konferencji edukacyjnej

POBIERZ PREZENTACJĘ

Ekspert zagraniczny

POBIERZ PREZENTACJĘ

Metody włączania edukacji STEAM

POBIERZ PREZENTACJĘ

Laboratoria Przyszłości w każdej klasie

POBIERZ PREZENTACJĘ

Potrzeby rozwojowe szkół i ich finansowanie

POBIERZ PREZENTACJĘ

Prelekcja - przewodnik po edukacji przyszłości

POBIERZ PREZENTACJĘ

Realizacja bonu Laptop dla nauczyciela

POBIERZ PREZENTACJĘ

Fotorelacja EduTrendy’23:

Przeżyjmy to jeszcze raz!
1

WYKŁADY I WARSZTATY

Wiedza zaczerpnięta z merytorycznych wykładów i praktycznych warsztatów
2

ROZMOWY I DYSKUSJE

Mnóstwo inspiracji zaczerpniętych z wzajemnych rozmów i możliwości zwiedzenia strefy wystawienniczej
3

ARANŻACJE PRZESTRZENI

Wiedza na temat aranżacji przestrzeni STREAM i tego, jak może ona stać się narzędziem wzmacniającym nauczanie

Korzyści z udziału w EduTrendach’23

  • Cenna wiedza, jak wykorzystać sztuczną inteligencję w procesie nauczania, otwierająca przed nauczycielami i uczniami zupełnie nowe perspektywy
  • Skuteczne narzędzia do oceny pracy zgodne z nowymi wymaganiami
  • Praktyczne wskazówki dotyczące zajęć prowadzonych metodą projektów edukacyjnych z wykorzystaniem nowych technologii, pozwalająca przygotowywać dla uczniów dynamiczne i angażujące lekcje
  • Bogaty pakiet bezpłatnych materiałów konferencyjnych oraz dostęp do prezentacji eksperckich
  • Udział w bezpłatnych konsultacjach specjalisty na temat zadań szkolnych koordynatorów cyfrowych
  • Wymiana doświadczeń związanych z wykorzystaniem nowych technologii w edukacji włączającej z gościem zagranicznym Vittorio Belloni.
Harmonogram konferencji edutrendy

PROGRAM:

9.15 – 10.00
Rejestracja/ Aktywności na stoiskach
10.00 – 10.10
Powitanie uczestników
10.15 – 11.00
Anna Stalmach-Tkacz
Szkoła nowoczesnych technologii czy szkoła rozwoju? Rola kadry kierowniczej oświaty w budowaniu i wdrażaniu nowych strategii rozwoju - zasoby, kompetencje, perspektywy
11.00 - 11.30
Mariola Fik
"Inteligentna klasa" - czy to już możliwe? Rewolucja w sposobach współczesnego nauczania
11.30 - 12.00
Vittorio Belloni/ Krzysztof Kaszuba
New technologies and inclusivity: the best practices from Italian schools/ Nowe technologie a edukacja włączająca: najlepsze praktyki z włoskich szkół/ Praktyczne aspekty implementacji metody projektów w edukacji STEAM z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzia i technologii
12.00 – 12.30
Ewa Myka-Zaprawa / Piotr Waś
Strefa STEAM w każdej klasie. Jak Laboratoria Przyszłości zmieniają standardy nauczania
12.30 - 13.00
Przerwa
13.00 - 13.30
Daria Korcz
Potrzeby rozwojowe szkół - finansowanie
13.30 - 14.00
Jakub Desperak
Lenovo: Nasz Przewodnik po Edukacji Przyszłości
14.00 - 14.30
Zakończenie konferencji

PRAKTYCZNE WARSZTATY

Inteligentna klasa – praktyczne wykorzystanie inteligentnych technologii w codziennej pracy.
Marcin Pogorzelski

Podczas warsztatu ekspert przedstawił realne przykłady wykorzystania technologii w codziennej pracy nauczyciela. Warsztat był niepowtarzalną szansą, by rozwinąć umiejętności w tworzeniu lekcji opartych na nowatorskich rozwiązaniach.

Modele robotyczne LEGO® Education SPIKE ™ Prime w pracy z projektem interdyscyplinarnym. 
Piotr Borowik

Warsztat stanowił doskonałą okazję do poznania nowoczesnych metod pracy z wykorzystaniem modeli robotycznych LEGO® Education SPIKE ™ Prime. Biorąc w nim udział członkowie dowiedzieli się, jak integrować technologię i różnorodne dziedziny w jednym projekcie interdyscyplinarnym.

Ocena pracy dyrektora bez tajemnic – wymagania, dokumentacja, praktyka.  Anna Stalmach-Tkacz

Podczas warsztatu dyrektorzy mieli okazję poznać metody efektywnej dokumentacji osiągnięć i wyzwań, które umożliwią precyzyjną analizę działań placówki, jak również wiele przydatnych informacji o strategiach zarządzania i komunikacji.

Konferencja edukacyjna
Prelegent podczas wystąpienia na konferencji

PRELEGENCI, UZNANI PRAKTYCY Z ZAKRESU EDUKACJI

Ekspertka i prowadząca warsztaty na konferencji edukacyjnej
Dyrektor Niepublicznej Placówki Doskonalenia Nauczycieli

Anna Stalmach-Tkacz

Prezes Fundacji Wspierania Rozwoju Edukacji „EDU-MONTIS”, ekspert ds. nowych rozwiązań prawnych w oświacie, ekspert procesowego wspomagania szkół i koordynator sieci dyrektorskich, dyplomowany coach.

Dyrektor GES SOKRATES, prezes Fundacji Wspierania Rozwoju Edukacji „EDU-MONTIS”, ekspert ds. nowych rozwiązań prawnych w oświacie, ekspert procesowego wspomagania szkół i koordynator sieci dyrektorskich, dyplomowany coach, certyfikowany Lider Kształcenia na odległość, współtwórca ŚLĄSKIEJ SZKOŁY ĆWICZEŃ, edukator oświaty, autorka systemów IT zarządzania w oświacie, autorka programów nauczania, e-materiałów, podręczników oraz metodyki na platformę ZPE, ekspert w projektach MEiN.
Ekspert Lenovo- pasjonat nowych technologii
Pasjonat nowych technologii, ekspert Lenovo

Jakub Desperak

Pasjonat nowych technologii, doświadczenie zdobywał w ugruntowanej na rynku firmie Microsoft. Współpraca z licznymi partnerami i ekspertami pozwoliła mu w pełni zrozumieć trendy oraz potrzeby sektora edukacyjnego.

Pasjonat nowych technologii, który swoje doświadczenie zdobywał w Microsoft, zajmując się rodziną produktów Surface oraz rozwiązaniami wideokonferencyjnymi. Współpraca z licznymi partnerami i ekspertami pozwoliła mu w pełni zrozumieć trendy oraz potrzeby sektora edukacyjnego, a proponowane rozwiązania skutecznie zwiększyć efektywność przekazywania wiedzy. Jakub wierzy, że jakość nauczania jest ściśle powiązana z używanymi rozwiązaniami oraz dojrzałością technologiczną zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Edukacja o bezpieczeństwie cyfrowym, chmurze oraz sztucznej inteligencji z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań może więc stanowić kolejny przełom w sektorze edukacyjnym, prowadząc do poszerzania kompetencji cyfrowych tysięcy młodych Polaków.
Ekspertka ds. pozyskiwania dofinansowań
Ekspertka ds. pozyskiwania dofinansowań

Daria Korcz

Ekspertka od spraw pozyskiwania finansowania zewnętrznego w postaci dofinansowań z funduszu zarówno krajowego, jak i unijnego. Od 2009 roku realizuje działania związane z oceną, sporządzaniem, rozliczaniem i kontrolingiem projektów unijnych.

Ekspertka od spraw pozyskiwania finansowania zewnętrznego w postaci dofinansowań z funduszu zarówno krajowego, jak i unijnego.
Od 2009 roku realizująca działania związane z oceną, sporządzaniem projektów unijnych, ich rozliczaniem i kontrolingiem.
Z zamiłowania pasjonatka nowych technologii wykorzystywanych w edukacji i szkoleniach.
Broker innowacji, Dyrektor Działu Badań i Rozwoju, z powodzeniem realizująca m.in. projekty badawczo-rozwojowe w różnorodnych branżach oaz odpowiedzialna za wdrożenie szeregu innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych w szkołach. Specjalizująca się szczególności w projektach miękkich (Rozwój Społeczny/POWER), projektach badawczo-rozwojowych (POIR, Nowoczesna Gospodarka) oraz projektach inwestycyjnych.
Ekspert zagraniczny na konferencji edukacyjnej
Ekspert zagraniczny

Vittorio Belloni

Nauczyciel uczniów z indywidualnymi potrzebami edukacyjnymi w Instytucie "Andrea Ponti" w Gallarate. Członek "Zespołu Innowacji Cyfrowych" Instytutu. Podczas konferencji opowie o dobrych praktykach zagranicznych.

Nauczyciel uczniów z indywidualnymi potrzebami edukacyjnymi w Instytucie "Andrea Ponti" w Gallarate. Członek "Zespołu Innowacji Cyfrowych" Instytutu.
Aktywnie interesuje się nauczaniem wspieranym przez nowe technologie. Jest szkoleniowcem w ogólnokrajowych projektach Future Smart Teacher, Future Lab Plus, Future Lab Go, S.T.E.A.M., Next to the Future.
Twórca projektu "Magikering", który łączy w sobie Dydaktykę, Naukę i Iluzjonizm, któa jest jego drugą wielką pasją po nauczaniu. Celem magikeringu jest wykorzystanie siły efektu magicznego, aby przyciągnąć uwagę ucznia, rozbudzić jego ciekawość i chęć odkrycia "tajemnicy", zmotywować do myślenia krytycznego i radosnego podejścia do nauki.
Jest głównym bohaterem licznych projektów i konferencji, które łączą magię i dydaktykę, uwiecznione na taśmach przez włoską telewizję.
Prelegentka na konferencji edukacyjnej
Dyrektor handlowy firmy edukacyjnej Moje Bambino

Ewa Myka-Zaprawa

Z wykształcenia pedagog. Wnikliwa obserwatorka zmian i trendów w obszarze oświaty. Dba o utrzymanie edukacyjnego oraz innowacyjnego przeznaczenia oferty Moje Bambino.

Z wykształcenia pedagog, doświadczenie zdobywała jako manager.
Absolwentka Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz Studiów Podyplomowych „Zarządzanie dla Menedżerów Sprzedaży” na Uniwersytecie Warszawskim.
W firmie Moje Bambino odpowiada za politykę handlową i zarządza 70 – osobowym zespołem przeszkolonych Konsultantów, zajmujących się doradztwem przy wyborze mebli, pomocy dydaktycznych, asortymentu pod projekty. Opracowuje strategię i plany sprzedaży oraz nadzoruje ich realizację.
Aktywnie uczestniczy w doborze asortymentu do oferty katalogowej Moje Bambino.
Jest wnikliwą obserwatorką zmian i trendów, dba o utrzymanie edukacyjnego oraz innowacyjnego przeznaczenia oferty Moje Bambino.
Ekspert na konferencji edukacyjnej
Dyrektor Zarządzający w Centrum Edukacji STEAM KidsTech Sp. z o.o.

Krzysztof Kaszuba

Doświadczony lider zmian w obszarze wykorzystania nowoczesnych technologii w uczeniu i nauczaniu. Od lat wdraża nowoczesne metody nauczania i technologie w szkołach i przedszkolach.

Jako pomysłodawca i organizator konferencji „Wybieram STEAM EDUkację”, pod patronatem MEiN, GovTech Polska i Instytutu Badań Edukacyjnych – promuje i rozwija metody edukacji STEAM i wykorzystania nowoczesnych narzędzi zakupionych m.in. w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.
Jego prelekcja na konferencji EduTrendy’23 będzie skoncentrowana na praktycznych aspektach implementacji metody projektów w edukacji STEAM – czyli efektywnym wdrażaniu i zarządzaniu projektami edukacyjnymi przy wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi i technologii, tak aby skutecznie osiągać celowe efekty w uczeniu się i nauczaniu.
Ekspert edukacji w duchu steam
Nauczycielka, trenerka w Stowarzyszeniu Cyfrowy Dialog

Mariola Fik

Miłośniczka edukacji w duchu STEAM. Trenerka w stowarzyszeniu Cyfrowy Dialog. Została jedną ze 100 osób wyróżnionych przez SPRUC.

Z wykształcenia bibliotekarka i nauczycielka, trenerka w Stowarzyszeniu Cyfrowy Dialog. W 2018 roku była jedną ze 100 osób wyróżnionych przez SPRUC za działalność na rzecz rozwijania umiejętności cyfrowych. Miłośniczka edukacji w duchu STEAM. Z pasją programuje i majsterkuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. W pozornie zwyczajnych rzeczach widzi materiały do eksperymentowania. Bliska jest jej edukacja przez doświadczanie. Związana z takimi projektami jak My Digital Life, Solve for Tomorrow, Informatyka bez Granic, czy Amazon Kindloteka STEM.
Prelegent na konferencji edukacyjnej edutrendy
Manager Regionu ds. Handlu Moje Bambino

Piotr Waś

Manager, doświadczenie zdobywał jako aktywny handlowiec w kilku segmentach gospodarki. Absolwent WPiA UŁ oraz Studiów Podyplomowych „Zarządzanie procesami sprzedaży”.

W firmie Moje Bambino zarządza sprzedażą w regionie środkowej Polski oraz pełni rolę coacha w zakresie implikacji szeroko rozumianych multimediów do edukacji, szkoląc dział handlowy i rady pedagogiczne na terenie kraju.
Jest entuzjastą nowych technologii i ich efektywnego wykorzystania w trakcie zajęć szkolnych, mając na uwadze dobro i udoskonalenie procesu edukacyjnego.

WARSZTATY PROWADZILI:

Prowadzący warsztaty z Lego na konferencji edukacyjnej
Specjalista do spraw szkoleń w Moje Bambino

Piotr Borowik

Doświadczony szkoleniowiec. Przez wiele lat zajmował się szkoleniami z zakresu sprzętu IT oraz nowych technologii, swoją wiedzę wykorzystuje obecnie szkoląc w Moje Bambino z nowych rozwiązań technologicznych.

Przez wiele lat zajmował się szkoleniami z zakresu sprzętu IT oraz nowych technologii. Procesory, Python czy Scratch nie są mu obce. W Moje Bambino odpowiedzialny za szkolenia, przygotowujące nauczycieli do pracy z rozwiązaniami dostępnymi w ramach programu Laboratoria Przyszłości, takimi jak: drukarki 3D, roboty Photon, mikrokontrolery czy zestawy Lego® Education.
Prowadzący warsztaty podczas konferencji EduTrendy
Learning & Development Manager, Photon Education

Marcin Pogorzelski

Inicjator szeregu akcji i projektów skierowanych do dzieci i młodzieży, mających na celu krzewienie wiedzy z dziedziny ekonomii i wzmacniania postaw pro-przedsiębiorczych.

Ukończył studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej na wydziale Public Relations.
W swojej pracy stara się łączyć doświadczenie zdobyte w pracy w biznesie z potrzebami obszaru edukacji dzieci i młodzieży. Blisko związany ze środowiskiem nauczycielskim w zakresie edukacji z obszaru przedsiębiorczości. Inicjator szeregu akcji i projektów skierowanych do dzieci i młodzieży, mających na celu krzewienie wiedzy z dziedziny ekonomii, jak i wzmacniania postaw pro-przedsiębiorczych.
W Photon Education odpowiedzialny za szkolenia oraz kontakty z Edukatorami i Użytkownikami Robota Photon.
Od 15 lat certyfikowany trener rozwoju umiejętności miękkich.
Ekspertka i prowadząca warsztaty na konferencji edukacyjnej
Dyrektor Niepublicznej Placówki Doskonalenia Nauczycieli

ANNA STALMACH-TKACZ

Prezes Fundacji „EDU-MONTIS”, ekspert ds. nowych rozwiązań prawnych w oświacie, ekspert procesowego wspomagania szkół i koordynator sieci dyrektorskich.

Dyrektor GES SOKRATES, prezes Fundacji Wspierania Rozwoju Edukacji „EDU-MONTIS”, ekspert ds. nowych rozwiązań prawnych w oświacie, ekspert procesowego wspomagania szkół i koordynator sieci dyrektorskich, dyplomowany coach, certyfikowany Lider Kształcenia na odległość, współtwórca ŚLĄSKIEJ SZKOŁY ĆWICZEŃ, edukator oświaty, autorka systemów IT zarządzania w oświacie, autorka programów nauczania, e-materiałów, podręczników oraz metodyki na platformę ZPE, ekspert w projektach MEiN.

ORGANIZATOR KONFERENCJI

PATRONAT HONOROWY

PATRONAT MERYTORYCZNY KONFERENCJI