• Model STEAM w edukacji - darmowy wykład

  Majowy cykl konferencji Integracja dla Edukacji zbliża się wielkimi krokami! Już za kilka tygodni wraz z partnerami edukacyjnymi i merytorycznymi odwiedzimy aż osiem miast wojewódzkich, aby wspólnie z Wami porozmawiać o nowoczesnych rozwiązaniach dla oświaty.

  Poza atrakcyjną ofertą pomocy edukacyjnych, animacjami i pokazami, pysznym poczęstunkiem i indywidualnymi konsultacjami, uczestnicy konferencji Integracja dla Edukacji będą mieli niepowtarzalną okazję wziąć udział w darmowych wykładach eksperckich prowadzonych przez naszych partnerów. W trakcie majowych spotkań posłuchacie m.in. przedstawicieli Centrum Nauki Kopernik, Acer, Photon, i wielu, wielu innych.

  Jednym z wykładów, jakie usłyszycie na konferencji będzie prelekcja Marcina Paksa - Dyrektora ds. Współpracy z Sektorem Edukacji BeCREO Technologies, doświadczonego nauczyciela, edukatora i pasjonata nowych technologii. Opowie o innowacyjnym modelu edukacyjnym, który coraz chętniej wprowadzany jest także w polskich szkołach. Już dziś mamy dla Was przedsmak tego wydarzenia: poznajcie model STEAM!

  Co to jest model edukacji STEAM?

  Nauczanie w modelu STEAM oparte jest na pięciu filarach: nauce (science), technologii (technology), inżynierii (engineering), sztuce (art) i matematyce (maths). Model ten jest jednym z flagowych przykładów nowoczesnych metod nauczania i zyskuje coraz większą popularność w polskich szkołach. Jego zastosowanie sprowadza się nie tylko do zwiększenia nacisku na kluczowe kompetencje, ale także rozwoju kreatywności, umiejętności pracy w grupie i współpracy, mające zastąpić rywalizację i odtwórczość w procesie edukacji.

  W ostatnich latach znaczną popularność wśród nauczycieli, dyrektorów placówek i edukatorów zdobył model STEM, który na piedestale stawiał przede wszystkim rozwój kompetencji matematycznych i informatycznych, będących według wielu naukowców najważniejszymi umiejętnościami.  Uzupełnienie tej metodologii o działalność artystyczną i postawienie jej na równi z przedmiotami ścisłymi daje wyjątkową sposobność multi i interdyscyplinarnego kształcenia młodzieży.

  Chcesz wiedzieć więcej?

  Dołącz do nas na wykładzie Marcina Paksa – Nauczanie przez doświadczenie w modelu STEAM!

  Kliknij tutaj aby zapisać się na konferencję w Twoim mieście.  « powrót