Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
 • Program "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019"

  To już szósta edycja programu  "Kraszewski. Komputery dla bibliotek". W jakim celu jest prowadzona?

  Podstęp jaki nastąpił w sferze technologicznej na przestrzeni ostatnich lat widać bez wątpienia. Następuje on bardzo szybko. Przez co nadaje to tempo naszemu rozwojowi. Obecnie technologia występuję na każdym etapie jak i sferze życia. Zaczyna odgrywać ważną rolę, także w edukacji. Coraz mniejszy odsetek osób nie posiada komputerów, bądź dostępu do internetu. Jednak nadal się to zdarza. W związku z tym, placówki powinny zostać wyposażone w sposób umożliwiający każdemu dostęp do danych informacji, a także możliwość korzystania z komputerów. Miejscem takim jest zdecydowanie biblioteka. Jest ogólnodostępna oraz darmowa. Dzięki temu nie zależnie od stanu materialnego rodziny, możliwości skorzystania mają wszyscy, którzy tego chcą i potrzebują.

  Cel programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019”

  Jest on bardzo prosty. Zapewnić zrównoważony dostęp do technologii i wyrównać szanse mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych zarobkach poprzez wyposażenie bibliotek w nowoczesne komputery.

  Dofinansowanie dla bibliotek

  W ramach programu o środki mogą starać się samorządowe instytucje kultury, będące samodzielnymi bibliotekami publicznymi oraz samorządowe instytucje kultury. W skład których wchodzą wyodrębnione organizacyjnie biblioteki, dla których organizatorem jest gmina wiejska, gmina wiejsko-miejska lub gmina miejska.

  O jakie kwoty może starać się biblioteka w ramach programu? 

  Minimalna kwota dofinansowania to 10 000,00 zł, a maksymalna – 30 000,00 zł. W ramach programu można ubiegać się o dofinansowanie zakupu komputerów, oprogramowania i komputerowych urządzeń peryferyjnych w jednostkowej cenie nabycia do 10 000,00 zł.

  Wnioski do 31 lipca

  W ramach projektu, biblioteki mogą składać wnioski do końca lipca. Więcej informacji znajdą Państwo klikając tutaj.

  Moje Bambino dla bibliotek

  W ofercie firmy Moje Bambino, znajdą Państwo sprzęty, które spełnią potrzeby uczniów. Oprócz komputerów i laptopów oferujemy roboty. Także programy multimedialne, drukarki 3D i wiele innych. Oprócz tego mogą Państwo wyposażyć swoje biblioteki w wyjątkowe meble. Dzięki nim przestrzeń stanie się jeszcze bardziej przyjazna dla uczniów, oraz będzie sprzyjać nauce jak i relaksowi.

   

     « powrót