Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
 • LEGO® MINDSTORMS® Education EV3 jako innowacyjna pomoc dydaktyczna przygotowująca uczniów do studiów wyższych i kariery zawodowej.

  Dzisiejszy świat sprawił, że nowoczesna edukacja skupia się także na nauczaniu przedmiotów automatyki i robotyki. Automatyka i robotyka to nowoczesne dziedziny nauki, których celem jest projektowanie robotów przemysłowych i manipulatorów. W dzisiejszym świecie roboty są obecne w każdej sferze naszego życia.  Możemy je spotkać robiąc zakupy w sklepie czy dojeżdżając autem do pracy. Dlatego tak ważne jest, aby już od najmłodszych lat wprowadzać zabawy, które będą doskonałym wstępem do automatyki i robotyki. Natomiast dla starszych uczniów idealny będzie zestaw LEGO® MINDSTORMS® Education EV3, który jest dedykowany dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. 

  Zestaw stwarza możliwości do budowania, programowania i testowania rozwiązań opartych na technologii i robotyce. Ponadto z wykorzystaniem zestawu LEGO® MINDSTORMS® Education EV3,  uczniowie mogą  skupić się na osiągnięciu indywidualnych celów – stanowi to istotny element edukacji na tym etapie.

  W zawartości zestawu znajduje się inteligentna Kostka EV3. Jest to mały komputer używany do sterowania silnikami robota i zbierania danych z czujników. Praca z EV3 to kreatywne rozwiązywanie problemów metodą burzy mózgów, poprzez selekcję, budowanie, testowanie i ewaluację.

  Pomoc dydaktyczna LEGO® MINDSTORMS® Education EV3 stosuje język Phyton, który jest najczęściej wykorzystywanym językiem do programowania szkołach wyższych. Język oprogramowania EV3 MicroPython jest zoptymalizowaną wersją języka Python, którego opanowanie nie jest trudne, więc uczniowie szybko się z nim oswoją i będą mogli rozwijać swoje umiejętności w zakresie informatyki.

  Praca z zestawem może rozwijać następujące umiejętności:

  • umiejętność projektowania i budowy programowalnych robotów z wykorzystaniem silników, czujników, przekładni, kół, osi i innych elementów,
  • budowanie kompetencji STEAM,
  • rozwijanie słownictwa naukowego i technicznego oraz umiejętności komunikacyjnych,
  • praca metodami inżynierskimi: budowa, testowanie, poprawa błędów w projekcie,
  • zdobywanie praktycznego doświadczenia z wykorzystaniem narzędzi matematycznych, np. szacowanie i pomiar wielkości fizycznych, analiza danych, wyznaczanie średniej,
   

  Przygotowanie do studiów i kariery zawodowej

  Lekcje z wykorzystaniem zestawu LEGO® MINDSTORMS® Education EV3 mają na celu przygotowanie uczniów do studiowania w szkole wyższej i pracy zawodowej w innowacyjnym świecie, w którym technologia odgrywa jedną z ważniejszych ról. W trakcie zajęć uczniowie projektują zróżnicowane wynalazki z dziedziny robotyki. Dzięki temu zdobywają istotne doświadczenie w tworzeniu prototypów przy użyciu zaawansowanych funkcji zestawów EV3 oraz Pythona. Programowanie EV3 pozwala uczniom zdobywać praktyczne umiejętności zawodowe związane z dziedziną informatyki, inżynierii i obszarami kształcenia technicznego, np. produkcją, technologią informacyjną oraz inżynierią wstępną.

  Kup zestaw LEGO® MINDSTORMS® Education EV3 i rozwijaj kluczowe umiejętności przyszłości, zapewniające sukces w życiu zawodowym Twoich uczniów! Ponadto możesz go wykorzystywać na lekcjach lub zajęciach pozalekcyjnych w szkole.

  Więcej materiałów dla nauczycieli, wspierających prowadzenie angażujących zajęć online i w modelu hybrydowym znajdziesz tutaj:

  https://mojebambino.pl/content/31-materialy-do-pobrania

  Zestaw LEGO® MINDSTORMS® Education EV3 kup w sklepie Moje Bambino:

  https://mojebambino.pl/5761-lego-mindstorms-education-ev3  « powrót