Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
 • Jak nauczyć dzieci rozpoznawania emocji z zestawem LEGO® EDUCATION Zbuduj Emocje?

  Emocje to bardzo ważny i kluczowy temat w kwestii rozwoju dziecka, jednak również niezwykle trudny. Wszyscy wiemy, że emocje trzeba poznać, nauczyć się ich nazywania oraz rozpoznawania, a także radzenia sobie z nimi. Uczeń, który się z nim "zapozna" będzie miał o wiele lepsze kontakty z innymi ludźmi ( z rówieśnikami, rodzicami bądź rodzeństwem). 

  Jednak najlepszym pomysłem na oswojenie się dziecka z emocjami jest nauka poprzez zabawę. Sprawi to, że będzie ono o wiele bardziej skupione i zaangażowane w proces nauczania. Model nauki poprzez zabawę wykorzystuje w swoich zestawach firma LEGO® EDUCATION.

  Zestaw LEGO® EDUCATION Zbuduj Emocje to rozwiązanie służące poznawaniu emocji oraz ich nazywanie. Z zestawem istnieje wiele możliwości angażujących zabaw rozwijających kluczowe umiejętności. Poniżej przedstawimy niektóre z naszych propozycji.

   

  Ułożenie historii z wybraną emocją

   

  Zadanie rozpoczyna się wybraniem przez uczniów postaci z emocją i podaniem jej nazwy. Następnie dajemy dzieciom tyle czasu ile potrzebuje na ułożenie historii, w której występuje wybrana przez nich emocja.

  Np.

  Dziecko wylosowało postać z emocją „smutek”

  Historia:

  Kasia dziś poszła do szkoły. Cały dzień bawiła się ze swoją przyjaciółką Zosią. W pewnym momencie jednak Kasię zaczął bardzo boleć brzuch, dlatego zaczęła głośno płakać. Przyjechała po nią mama, aby dziewczynka się położyła i odpoczęła. Okazało się, że ból brzucha był spowodowany zjedzeniem dużej ilości słodyczy. Kasia powiedziała, że już więcej nie będzie jadła słodyczy w takich ilościach. 

   

  Opowiedz swoją historię

   

  Podobnie, jak w poprzednim ćwiczeniu, każde dziecko niech wybierze sobie postać z emocją i nazwie ją. Spytaj dzieci kiedy ostatnio czuły się tak, jak postać zbudowana z klocków. Niech podzielą się swoją historią, w której ostatnio czuły się dokładnie w ten sposób.

   

  Do przeprowadzenia zajęć rozwijających rozpoznawanie i nazywanie emocji możecie wykorzystać także poniższą kartę pracy:

  https://www.facebook.com/photo?fbid=3794717783914632&set=g.312001683515511  

   

  Więcej kart pracy do przeprowadzenia zajęć z zestawami LEGO® EDUCATION znajdziecie na naszej nowej grupie:

   

  https://www.facebook.com/groups/legoeducationlekcje 

   

  Zestaw LEGO® DUPLO® Zbuduj Emocje kupicie w sklepie internetowym Moje Bambino:

   

  https://mojebambino.pl/22244/LEGO-DUPLO-Zbuduj-Emocje/LEGO45018 

   

   

   

   

   

   

   

   

   

     « powrót