Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
 • Jak rozwijać umiejętności programowania podczas świetnej zabawy?

  Programowanie- kluczowa umiejętność XXI wieku 

  Programowanie to obecnie umiejętność, która jest w obecnych czasach jedną z najbardziej pożądanych na rynku pracy. Jest to jednocześnie trudna kompetencja, wymagająca wiele systematyczności oraz samodzielności. Przyswajana od najmłodyszych lat sprawia, że uczeń potrafi wykorzystywać technologie do uproszczenia wielu codziennych obowiązków. 

  Jednak natura dzieci jest taka, że szybko się nudzą i ciężko sprawić, by wykonywały jedno ćwiczenie przez dłuższy czas. Więc jak nauczyć ich programowania, który wymaga kreatywnego aczkolwiek długotrwałego procesu nauczania? 

  Zestawy LEGO® Education jako sposób na naukę kluczowych kompetencji

  Jedynym sposobem na przyswojenie tych kluczowych kompetencji jest nauka programowania podczas wspólnej zabawy i kreatywnego konstruowania z zestawami LEGO® Education. LEGO® Education to seria, która skupia się na przekazaniu kluczowych umiejętności i kompetencji poprzez świetną zabawę polegającą na konstruowaniu i szukaniu najlepszych rozwiązań. Zestawy LEGO® Education uczą także, że błąd to tylko droga do osiąganięcia sukcesu, nie porażka. Moje Bambino posiada w swojej ofercie komplet zestawów LEGO® Education, które są przeznaczone dla dzieci w różnym wieku oraz skupiają się na rozwijaniu różnorodnych, ale przydatnych umiejętności. 

  Zestaw LEGO® Education SPIKE™ Prime skupia się na rozwijaniu umiejętności kodowania i programowania, a także zdobywaniu kompetencji STEAM podczas świetnej zabawy polegającej na projektowaniu modeli i wprawaniu ich w ruch. W tym artykule udostępnimy scenariusz na lekcje, w którym uczniowie będą się świetnie bawić i zdobywać kluczowe kompetencje. 

  Scenariusz zajęć " Zaprogramuj swoje ruchy" rozwijający umiejętności programowania i kodowania

  Jest to scenariusz na krótką lekcję (15 min) na poziomie podstawowym, to znaczy, że bez problemu poradzą sobie z nim uczniowie, którzy dopiero zaczynają naukę z zestawami LEGO® Education. Plan lekcji jest przeznaczony dla uczniów klas 5-8 szkół podstawowych do nauczania stacjonarnego, ale został tak ułożony, że idealnie sprawdzi się także podczas nauki hybrydowej. Do przeprowadzenia zajęć potrzeba tylko zestawu LEGO® Education SPIKE™ Prime, dwóch kartek dla ucznia oraz przyborów do pisania ( długopis,ołówek, mazak). Głównym celem lekcji jest stworzenie pseukodu, który będzie zawierał szczegółowe instrukcje i wykonanie opisanych w nim kroków. Zadaniem uczniów jest zaprogramowanie modelu, który wykona ruchy, takie jakie chcemy. Ten scenariusz może zostać także wykorzystany do zajęć bez użycia technologii. 

  Link do scenariusz znajdziecie Państwo tutaj: 

  https://education.lego.com/pl-pl/lessons/prime-life-hacks/code-your-moves#w%C5%82%C4%85cz-si%C4%99 

   

   

  Nauka programowania podczas dobrej zabawy z zestawami LEGO® Education sprawi, że uczniowie będą skupieni i zaangażowani w wykonanie zadania, a to zapewnia efektywną naukę, która zostanie zapamiętana na dłuższy okres czasu. 

   

  Zestaw LEGO® Education SPIKE™ Prime jest dostępny w sklepie internetowym Moje Bambino:

  https://mojebambino.pl/22284/LEGO-Education-SPIKE-Prime-zestaw-podstawowy/LEGO45678 

     « powrót