Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
 • Robot edukacyjny Photon – przegląd modułów. Jak wykorzystać je do pracy z dziećmi?

  Nowoczesny, cyfrowy świat oznacza w dużej mierze przystosowanie warunków nauczania do panujących obecnie standardów. Nauczyciele coraz chętniej rozglądają się za innowacyjnymi metodami, które zachęcą uczniów do czynnego udziału w lekcjach szkolnych. Dużą popularnością cieszą się nowoczesne roboty edukacyjne, które skupiają uwagę zarówno najmłodszych, jak i starszych dzieci. Jednym z takich robotów jest Photon oraz jego moduły, przeznaczone do edukacji na wielu płaszczyznach.
   

  Robot edukacyjny Photon

  Wyjątkowy robot, który oprócz przyjemnego wyglądu posiada bogate wnętrze ???? Photon jest wyposażony w liczne czujniki i diody, umożliwiające sterowanie i kontrolowanie nim. Wystarczy zainstalować aplikację Photon Edu, Photon Coding lub Photon Robot na smartfonie albo tablecie, sparować z nią robota i gotowe! Dzięki kilku stopniom trudności, robota może programować początkujący, jak i bardziej zaawansowany uczeń. Kilka ruchów może sprawić, że robot zaświeci czułkami na wybrany kolor, wyda z siebie odpowiedni dźwięk lub choćby wykona obrót.

  Produkt daje duże wsparcie nauczycielowi, który zmaga się z brakiem aktywności uczniów podczas lekcji czy terapii. Dzięki wielu możliwościom, jakie ofertuje Photon Edu, dzieci chętnie angażują się i rozwijają swoje umiejętności. Cechą wyróżniającą robota jest jego uczenie się razem z uczniem. Photon po wyjęciu z pudełka nie ma żadnego doświadczenia, wszystkiego nabywa w momencie, gdy jest programowany przez dziecko. Wspólnie z nim robi kolejne kroki w stronę zaawansowanego poziomu i zdobywa nowe umiejętności.

  Robot edukacyjny Photon posiada moduły, które pomagają nauczycielowi wykorzystać w maksymalny sposób potencjał robota. Oferują one scenariusze zajęć, a także materiały urozmaicające realizację tematu. Na ten moment dostępne są moduły: SPE, SEL, Kodowanie i robotyka, Fizyka, Ekologia.
   

  Photon moduł SPE

  Z myślą o dzieciach ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi powstał moduł SPE. Zawiera on zestaw 50 fiszek, które przedstawiają piktogramy, grafiki z zakresu edukacji emocjonalnej, społecznej, czy rewalidacyjnej. Oprócz tego, pudełko zostało wyposażone w dwie maty edukacyjne, które wspierają rozwijanie umiejętności komunikacyjnych, planowania oraz myślenia przestrzennego.

  Zestaw jest przeznaczony do edukacji dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w tym z problemami z interpretacją i okazywaniem emocji, autyzmem czy zespołem Aspergera. Zawiera potrzebne materiały do skutecznej terapii uczniów od czasu przedszkolnego przez naukę wczesnoszkolną i szkolną, aż do 6 klasy szkoły podstawowej.

  https://mojebambino.pl/21470/Photon-Modul-Specjalne-Potrzeby-Edukacyjne-SPE/821224
   

  Photon moduł SEL

  Ciężki czas pandemii wpłynął negatywnie na umiejętności społeczne wśród dzieci. Okazało się, że konieczna staje się reintegracja, która umożliwi uczniom łatwiejsze przystosowanie się do powrotu do szkoły i życia w społeczeństwie.

  Moduł SEL został stworzony z myślą o dzieciach, dla których emocje stanowią barierę i stwarzają problemy w codziennym życiu. Jego zadaniem jest oswajać ten trudny temat, analizować odczucia i zmieniać negatywne podejście związane z tym tematem. Uczy również tolerancji, empatii i patrzenia pod różnym kątem na problemy innych osób.

  Zachęcamy do sprawdzenia, jak można wykorzystać moduł SEL robota Photon:

  https://youtu.be/LJFvqBL2Z1w

  https://mojebambino.pl/1117268/Photon-Modul-Edukacja-Spoleczno-Emocjonalna-SEL/821227


  Photon moduł Kodowanie i robotyka

  Moduł został stworzony z myślą o nauczaniu informatyki w klasach szkoły ponadpodstawowej. Cała metoda dydaktyczna oparta jest na koncepcji STREAM (z ang. Science, Technology, Reading, Engineering, Arts, Mathematics).

  Razem z robotem edukacyjnym Photon w zestawie otrzymujemy minikomputer micro:bit, który daje nowe możliwości dla uczniów. Zestaw uczy programowania w przystępny, atrakcyjny dla młodzieży sposób. Dzięki załączonym scenariuszom lekcji, nauczyciele nie muszą się obawiać innowacji w szkole. Pomysły na wykorzystanie robota, materiały do druku czy przykładowe formy wizualne, które obrazują ćwiczenie są dostępne w specjalnej aplikacji dla nauczyciela.

  https://mojebambino.pl/1117267/Photon-Modul-Robotyka-i-kodowanie/821226


  Photon moduł Fizyka

  Lekcje fizyki bywają trudne i niezrozumiałe. By odczarować ten mit powstał specjalny moduł robota edukacyjnego Photon, przeznaczony specjalnie dla klas 7-8 szkoły podstawowej. W ramach jednego zestawu w pudełku znajdują się dwa roboty edukacyjne oraz wiele pomocy naukowych, umożliwiających wykonywanie eksperymentów i praktyczne podejście do edukacji.

  Nauczyciele zostają wyposażeni w scenariusze opisujące każde doświadczenie, zarówno jego odniesienie do podstawy programowej MEN, jak i samego wykonania krok po kroku. Robot Photon dodatkowo uatrakcyjnia eksperymenty i powoduje, że są one lepiej zapamiętane przez uczniów. Moduł Fizyka pomaga zaznajomić się z zagadnieniami fizycznymi, uczy logicznego myślenia i wspomaga umiejętności matematyczne.

  https://mojebambino.pl/21468/Photon-Modul-Fizyka/821222
   

  Photon moduł Ekologia

  Tak, jak w przypadku modułu Fizyka odbiorca otrzymuje dwa roboty edukacyjne, których zadaniem jest uświadomienie uczniów o konieczności dbania o środowisko. Oferuje zagłębienie się w temat postawy proekologicznej, wpływu różnych czynników na środowisko naturalne oraz roli zmiany podejścia do ochrony i ekologii.

  Moduł powstał we współpracy z Fundacją Orange. Porusza tematy związane z segregacją śmieci, oszczędzaniem energii, zużywaniem nieodnawialnych surowców naturalnych. Dzięki robotowi przyswajanie nowych wiadomości staje się dla dzieci przyjemnością, a dodatkowo rozwija umiejętności planowania przestrzennego i kodowania.

  https://mojebambino.pl/21469/Photon-Modul-Ekologia/821223

   

  Zachęcamy do zapoznania się z modułami do robotów edukacyjnych Photon na naszej stronie: https://mojebambino.pl/6827/Robot-edukacyjny-Photon i wybrania najlepiej dopasowanej propozycji do potrzeb placówki.  « powrót