Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
 • NOWY Program rządowy "Laboratoria Przyszłości"

  Ministerstwo Edukacji i Nauki ogłosiło nowy program „Laboratoria Przyszłości”, którego celem jest doposażenie szkół w nowoczesne urządzenia i pomoce dydaktyczne. Dzięki nim uczniowie będą mieli okazję rozwijać pasje i odkrywać swoje predyspozycje do wykonywania zawodów technicznych w oparciu o najnowsze technologie.

  Projekt skierowany jest do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Zakłada on, że do 1 września 2022 roku każda szkoła będzie posiadała elementy obligatoryjne wyposażenia podstawowego, zawarte w katalogu stworzonym przez Ministerstwo. Do urządzeń tych należą:

  1. drukarki 3D z filamentami,
  2. mikrokontrolery z czujnikami,
  3. stacje lutujące (do mikrokontrolerów),
  4. sprzęt audio-wideo (do rejestrowania prezentacji uczniowskich).

  W programie "Laboratoria Przyszłości" dofinansowanie umożliwia szkołom również zakup sprzętu, który będzie wspierał uczniów w realizowaniu nowoczesnych lekcji z zakresu przedmiotów technicznych. Oprócz robotów edukacyjnych, klocków Lego Education czy multimedialnych programów na monitor interaktywny w katalogu wyposażenia dodatkowego znalazły się urządzenia AGD, sprzęty kuchenne, maszyny do szycia czy narzędzia do obróbki drewna i metalu.

  Na realizację celu Ministerstwo przyznało aż 1 000 000 000 złotych, a pojedyncze dofinansowania dla szkół wahają się między 30 000 złotych a nawet 250 000 złotych!

  Harmonogram realizacji Programu zakłada kilka etapów. Szkoły mogą ubiegać się o dofinansowanie „Laboratoria Przyszłości” do 30 listopada 2021 roku. Do końca grudnia 2021, placówki maja obowiązek wydatkowania minimum 60% kwoty dotacji, które otrzymały od Ministerstwa. Pozostałe 40% kosztów szkoły podstawowe muszą wykazać do 31 sierpnia 2022, tak aby od nowego roku szkolnego uczniowie mieli dostęp do zakupionego w Programie sprzętu i pomocy dydaktycznych.

  Zachęcamy do zrealizowania programu Laboratoria Przyszłości z Moje Bambino. Katalog Laboratoria Przyszłości Moje Bambino zawiera specjalnie wyselekcjonowane produkty, zebrane i rozmieszczone na ponad 200 stronach! Witryna Internetowa www.laboratoriaprzyszlosci.edu.pl pozwoli Państwu sprawdzić gotowe pakiety, stworzone specjalnie pod konkretne kwoty dofinansowania, a także zestawy produktów, które pozwolą stworzyć profesjonalną pracownię techniczną w placówce.  « powrót