• Plansza Miasto

  Opis zabawy:

  Tematyka miasteczka i rozmieszczone na planszy różne elementy mogą pomagać w doskonaleniu umiejętności wypowiadania się. Do wykorzystania z dużą grupą, podzieloną na mniejsze zespoły – wielkość planszy pozwala wszystkim na uważne przyglądanie się temu, co się na niej dzieje. Pracując z mniejszą ilością dzieci można zastosować planszę w zajęciach terapeutycznych, grając z wykorzystaniem dwóch kostek: jednej z oczkami i drugiej kolorowej. Poruszamy się o określoną ilość pól i w określonym kierunku (każdy kolor na drugiej kostce oznacza inny kierunek). Przede wszystkim zabawa ma sprawiać radość, a zmiana jej wariantów jedynie ją urozmaica.

  Kolejny wariant:

  Na każdym z czterech boków planszy stoi po jednym z uczestników zabawy i ma do dyspozycji strzałki i cyfry. Zadaniem każdego z uczestników będzie ułożenie drogi dojścia np. do ZOO, pamiętamy, że jedna kratka to jedno pole (kratka podzielona na pół również jest jednym polem).

   

  Potrzebne pomoce:

  - Maxi plansza "Plansza miasto" (070021)

  - Strzałki (500060)

  - Woreczki z grochem cyfry (500083)

  - Duże kostki (500168)

  - Duża kostka z kolorami (604075)

   

  Opis produktu:

  Plansze wykonane są z solidnej tkaniny, nadającej się do prania w pralce automatycznej. Dołączone do zestawu stalowe szpilki oraz specjalne otwory w planszy pozwalają na stabilne przymocowanie jej do podłoża na zewnątrz - np. na trawie. Plansze posiadają antypoślizgowy spód, co pozwala na bezpieczną zabawę w pomieszczeniach. Do każdej planszy dołączone są: instrukcja, 4 szpilki oraz torba do przechowywania. • wym. ok. 150 x 150 cm
  Plansza prezentuje małe miasteczko z instytucjami: ratusz, kościół, przedszkole, straż pożarna, policja oraz miejsca, w których dziecko może wypoczywać: lodziarnia, basen, plaża, kino, zoo itp. Przez miasteczko przechodzą różne drogi (podzielone są na równe segmenty). Zabawa utrwala pojęcia: nad, obok, na prawo, na lewo, w przód, w tył itp. Wielkość pól dostosowana jest do stopy dziecka. Dodatkowo 10 kolorowych pól na obrzeżu planszy posiada swoje odpowiedniki na planszy - ten z zawodników, który dotrze do swojego punktu przy pomocy kostki do gry jako pierwszy - wygrywa.

     « powrót