Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
 • Scenariusz zajęć z wykorzystaniem zestawu LEGO® Education SPIKE™ Prime

  Kompetencje STEAM 

  Kompetencje STEAM to kluczowe umiejętności przyszłości, które pozwolą uczniom wykonywać zawód ich satysfakcjonujący. Do  tych umiejętności należy między innymi rozwiązywanie problemów, myślenie krytyczne i komputacyjne oraz współpraca w grupie. Istnieje mnóstwo sposobów, zarówno z użyciem technologii, jak i tych bez potrzeby ich wykorzystywania, na wspieranie modelu STEAM. Jeden z takich sposobów, wykorzystujących LEGO® Education SPIKE Prime jest wykorzystanie na zajęciach odpowiedniego scenariusza zajeć, który rozwinie kluczowe kompetencje oraz zatrzyma uwagę uczniów na dłużej. 

   

  Scenariusz zajęć

  Plan zajęć pt. „Bramka” przeznaczony jest klas 5-8 szkół podstawowych i czasowo zajmuje 30-45 min. zadaniem dzieci będzie wybudowanie i zaprogramowanie modelu, który będzie strzelał gole do bramki. Zajęcia uzmysłowią dzieciom, że współpraca jest kluczem do efektywnego i szybkiego rozwiązywania problemów. Ponadto podczas zajęć rozwiną swoje kompetencje technologiczno- cyfrowe, które są niezwykle cenne zarówno do pracy, nauki, ale także do codziennego zycia. 

  Zdjęcie pochodzi ze strony: 

  https://education.lego.com/pl-pl/lessons/prime-extra-resources/goal#scenariusz-lekcji 

   

  Cele edukacyjne zajęć pt. „Bramka”:

  1.     Wykonywanie nieskomplikowanych obliczeń w pamięci oraz wykorzystywanie tych umiejętności w sytuacjach praktycznych,

  2.     Rozumienie, analizowanie i rozwiązywanie problemów na bazie logicznego i abstrakcyjnego myślenia, myślenia algorytmicznego,

  3.     Doskonalenie umiejętności w zakresie komunikowania się i współpracy,

  4.     Rozwiązywanie problemów z wykorzystaniem praw i zależności fizycznych,

  5.     Wykrywanie i usuwanie nieprawidłowości w działaniu sprzętu technicznego.

   

   

  Scenariusz zajęć znajdziecie Państwo pod tym linkiem:

   https://education.lego.com/pl-pl/lessons/prime-extra-resources/goal#scenariusz-lekcji 

  Natomiast zestaw LEGO® Education SPIKE Prime znajdziecie tutaj:

  https://mojebambino.pl/22284/LEGO-Education-SPIKE-Prime-zestaw-podstawowy/LEGO45678   « powrót